Vybavte vaše dieťa do školy! Ako na to?
Nástup do školy je pre dieťa rovnako zaväzujúce ako pre Vás. Už sa iba nehrá, začína mať seriózne povinnosti, vyžadujúce skutočnú prácu a disciplínu.
Má vaše dieťa všetko, čo potrebuje do školy?
Starší žiaci majú výhodu, že už vedia, ako to v škole chodí a na čo sa pripraviť. Ale či mladším, alebo starším žiakom budeme musieť dokúpiť školské potreby na nový školský rok. Nový školský batoh, perá, zošity, ceruzky a mno ďalšieho určite nenechajú vašu peňaženku zatvorenú. Určite aj staršie aj mladšie deti bude, po príchode do školy zaujímať, kedy sú najbližšie školské prázdniny, ale veď vieme ako to medzi školákmi chodí. Čo všetko treba menšiemu, či väčšiemu žiakovi do školy, si povieme v tomto článku. 📎
Čo okrem zošitov deťom nakúpiť?
Väčšina škôl má špeciálne zoznamy školských pomôcok, ktoré budú od vašej ratolesti vyžadovať. Takže nemusíte sami vymýšľať a stačí sa riadiť požiadavkami školy, ktoré sú zväčša uvedené na webových stránkach školy. Ďalšie školské potreby pre prváčika vás môžu stáť okolo 50 €. 📎
● obaly na zošity a učebnice vo veľkosti A5, A4
● peračník
● zošity, ktoré majú linky v rozmere A4
● ceruzky, guma, perá, fixky, orezávatko
● kalkulačka
● strúhadlo, pravítko, trojuholník
● prezúvky a vrecúško na ne
● oblečenie na telesnú výchovu – nezabudnite na sálovú obuv s bielou podrážkou 📎
Školská taška pre vášho školáka.
Aktovka alebo batoh?
Školská taška by mala mať ergonomické tvarovanie, široké vystužené popruhy a pevnú zadnú časť. Vy ako rodič dbajte na to, aby pri kúpe novej školskej tašky nebola rozhodujúca farba, či motív populárneho hrdinu, ale veľkosť a anatomický tvar. Kým aktovka má väčšinou iba jednu veľkú kapsu na akékoľvek učenie a ďalšie napríklad na desiatu, batoh do prvej triedy má veľkých vreciek viac. Aktovka je najvhodnejšie pre deti, ktoré nie sú systematické a svoje veci neustále hľadajú. Myslite na to, že ju bude vaše dieťa nosiť každý deň do školy a trávi jej nosením nespočetne veľa času. Preto na školskom batohu, netreba šetriť. Treba rátať s investíciou, na ktorú počítajte podľa kvality materiálov a výberu od 60 €. Taška, ktorú váš malý školák používa, by nemala presiahnuť hmotnosť 1,2 kg. 📎
Výtvarná výchova – čo k nej treba kúpiť?
Výtvarnú výchovu, alebo výtvarný krúžok majú žiaci radi. Rozvíja bohatú detskú fantáziu, tvorivosť a dovoľuje dieťatu prostredníctvom tvorby vyjadriť svoje predstavy či želania. Potreby na výtvarnú výchovu si deti nechávajú v kufríku, alebo v látkovom vrecku.
Všeobecne platí, že deti budú potrebovať temperky, vodovky, voskovky, plastelínu, dosku na modelovanie, lepidlo, štetce a tégliky na vodu. Pre prvákov odporúčame nožnice s vhodným úchytom a s mierne zaoblenými špičkami, ktoré sú bezpečnejšie ako nožnice s ostrými koncami. Určite im nezabudnite pribaliť aj zásteru, vďaka ktorej si deti nezamažú školské oblečenie. Prinášame zoznam pomôcok, ktoré deti budú potrebovať:
• Temperové a vodové farby
• Umelý pohárik na vodu
• Paleta na miešanie farieb
• Igelitový obrus na lavicu
• Nožnice a lepidlo 📎
Medzi školské potreby, patrí aj počítač
Počítač pre deti už nie je iba na ich predškolskú zábavu a hry, ale je nutnosťou aj v digitálnom vzdelávaní vašeho žiaka. V každom smere ide teda o drahého pomocníka pre vaše dieťa. 📎
Aký počítač pre školáka teda vybrať?
Počítač pre deti už nie je iba na ich predškolskú zábavu a hry, ale je nutnosťou aj v digitálnom vzdelávaní vašeho žiaka. V každom smere ide teda o drahého pomocníka pre vaše dieťa.
● výkon počítača, určuje procesor, ktorý sa udáva v jednotkách GHz. Ide o množstvo operácií, ktoré je schopný počítač urobiť za 1 sekundu. Pre zvyšujúcu sa náročnosť množstva programov odporúčame zvoliť štyri jadrá.
● operačná pamäť je ďalší parameter na ktorom záleží pri výbere počítača. Táto pamäť je miesto na ktoré sa ukladajú dočasné súbory a procesy bežiacich aplikácií, RAM v hodnotách 4 až 8 GB, a s označením DDR3 by mala malému žiakovi stačiť.
● pevný disk s kapacitou od 750 GB do 1 TB je v dnešnej digitálnej dobe nutnosťou, žiak veľkosť disku ocení pri vytváraní prezentácii a video obsahu, ktorý môžu učitelia vyžadovať.
● ďalej sa zamerajte na USB porty a rozhrania, čiže najmä na rýchle USB 3.0 porty a USB-C. Staršie porty 2.0 budú postupne na zariadeniach ubúdať, takže zvoľte o generáciu modernejšie USB porty 3.0.
● HDMI pripojenie je dnes už taktiež samozrejmosťou a pomôže vašemu žiakovi zdieľať obrazovku počítača na iné platformy.
Návšteva školy môže byť drahá záležitosť, preto je tu možnosť si na položky, ktoré vaše dieťa potrebuje požičať cez MoneyTu pôžičku. 📎
team MoneyTu